دانلود رایگان » گوناگون » فایل و دیسک

نسخه جدید سی دی راه انداز جادویی Hirens BootCD v.13

مطمئنا همه می دانند که سی دی بوتیبل چیست؟ با چه هدفی ساخته و در چه مواردی مورد استفاده قرار می گیرد؟ حتما سی دی های ویندوز را دیده ایم که به صورت اتوران و بوتیبل اجرا می شوند؟ زمانی که سیستم ریست می شود این سی دی ها حکم راه انداز سیستم را دارند و سیستم رایانه ای تشخیص می دهد که  باید اطلاعات را از روی این لوح بارگذاری نماید. این لوح های راه اندازی یاهمان بوتیبل گاهی اهمیتی فوق العاده پیدا می کنند ، زمانی که برای سیستم مشکلی پیش آمده و ویندوز قابل راه اندازی و بارگذاری نیست. در این زمان است که این سی دی های بوتیبل اهمیت زیادی پیدا می کنند. قصد ما از مقدمه بالا معرفی ابزاری بود که گاهی واقعا می تواند حکم مرگ و زندگی داشته باشد. این ابزار که تنها یک سی دی بوتیبل ساده است. با این تفاوت که ابزارهایی که در این لوح قرار گرفته می تواند بسیار لازم و کارآمد باشد. این لوح فشرده که Hiren’s BootCD نام دارد ابزارهای زیادی را در خود جای داده است و کمک می کند تا در محیط ساده سیستم عامل DOS که حتی نشانگر ماوس هم در آن فعال نیست کارهایی اعجاب آوری را انجام داد. نرم افزارهایی که در این سی دی وجود دارند شامل آنتی ویروس ها، ابزار بازگردانی اطلاعات، تعمیر هارد و … هستند.

ادامه مطلب

دانلود نرم افزار Disk Space Saver - برنامه تجزیه تحلیل فضای دیسک برای ویندوز

Disk Space Saver اگر شما نیز در هارد دیسک خود صد ها و حتی هزاران گیگ فایل در اختیار دارید حتما متوجه شده اید که حجم بالایی از فضای دیسک خالی بوده اما اشغال شده است. در این زمینه قصد معرفی برنامه ای بنام Disk Space Saver را داریم که میتواند بسیاری از مشکلات این چنینی شمارا برطرف کند. با آزادسازی فضای دیسک میتوانید سرعت بهتری را در ویندوز بهمراه داشته باشید که جدا از سرعت و کارایی بهتر فضای بیشتری نیز برای ذخیره سازی اطلاعات دریافت خواهید نمود. عملا پارتیشن بندی ویندوز برای نگهداری اطلاعات در برخی اوقات با مشکل مواجه میشود که کاربران برای رفع مشکلات احتمالی باید هرچند وقت یکبار هارد خودرا تجزیه و تحلیل کنند که در این زمینه به نرم افزار Disk Space Saver نیاز خواهید داشت.

ادامه مطلب

دانلود نرم افزار نظارت بر سلامت هارد دیسک Hard Disk Sentinel Pro 4.40.10

دانلود نرم افزار Hard Disk Sentinel Pro

نظارت بر سلامت هارد دیسک

Hard Disk Sentinel نام یک ابزار برای نظارت و مانیتورینگ دایمی هارد دیسک می باشد. وظیفه اصلی این نرم افزار پیدا کردن مشکلات ، تست و تشخیص عیب های هارد دیسک و نمایش وضعیت سلامت هارد دیسک شما می باشد. توسط این نرم افزار همچنین قادر به دیدن دمای هارد دیسک و وضعیت سلامت ان نیز خواهید بود. نرم افزار دارای رابط کاربرای بسیار آسانی می باشد و همچنین در صورت بحرانی شدن هر یک از شرایط هارد به شما اخطار داده می شود.
ادامه مطلب

دانلود GPT fdisk

GPT fdisk اپلیکیشنی برای پارتیشن بندی دیسک می باشد که تا حد زیادی شبیه Linux fdisk است اما برای اصلاح و تغییر دیسک های GUID Partition Table به کار می رود. این نرم افزار رایج ترین مشکلات Master Boot Record را نیز می تواند حل کند. GPT fdisk در واقع مجموعه ای از اپلیکیشن های دستوری می باشد که برای سیستم عامل های مختلف عرضه شده است. برخی از این اپلیکیشن ها تنها بر روی GPT کار می کنند اما از برخی از آن ها می توانید روی MBR نیز استفاده کنید.

fixpart قادر به تعمیر کردن برخی از آسیب های وارد شده به دیسک های MBR می باشد. این اپلیکیشن ویرایش کردن GPT را آسان می کند و می توانید بدون از دست دادن اطلاعات دیسک های BSD را به GPT تبدیل کنید. ایجاد کردن دیسک های ترکیبی MBR وجود دارد. می توانید به راحتی دیسک های خود را از GPT به MBR تبدیل کنید؛ بدون این که اطلاعاتی حین عملیات تبدیل از دست برود. این اپلیکیشن قادر به تعمیر کردن ساختار های آسیب خورده GPT با سرعت بالایی می باشد. این نرم افزار حجم کمی دارد؛ اما برای استفاده از آن لازم است با command line و استفاده از فرمان های مناسب آشنا باشید. در غیر این صورت این برنامه به کارتان نخواهد آمد. GPT fdisk را با اکانت ادمین باز کنید تا در استفاده از ویژگی های مختلف آن دچار مشکل نشوید.دانلود IM-Magic Partition Resizer و دانلود NIUBI Partition Editor Technician و دانلود Parted Magic از دیگر برنامه های مرتبط می باشند.

ادامه مطلب

بررسی و مانیتورینگ هارد دیسک با نرم افزار CrystalDiskInfo 

CrystalDiskInfo دیسک سخت از بخشهای مهم و حیاتی هر سیستم به حساب می آید و وظیفه نگهداری از اطلاعات شما را بر عهداه دارد. به این علت کنترل و بررسی سلامت و کارکرد هارد دیسک امری مهم و ضروری است. CrystalDiskInfo برنامه ای برای بررسی و آنالیز دیسک سخت و مشاهده مشخصات کامل هارد دیسک می باشد و قادر است به آسانی شما را از وضعیت و عملکرد این قطعه مطلع کند.

این ابزار کم حجم قابلیت مانیتورینگ و نظارت بر فعالیت هارد دیسک را بر عهده دارد و شما را از سلامت هارد دیسک خبر دارد می کند. نرم افزار قابلیت نمایش تمامی اطلاعات هارد دیسک (فلش، شماره سریال، رابط استاندارد، زمان کل، و غیره) و همچنین نمایش تمامی پارامترهای هارد دیسک را بر عهده دارد. این ابزار قابلیت کار روی هارد های HDD / SSD را داراست.

ادامه مطلب

دانلود Revo Uninstaller

Revo Uninstaller قادر است تمامی برنامه ها و مولفه های نصب شده روی سیستم را برای تمامی کاربران نمایش دهد. این نمایش که به چند حالت مختلف است اطلاعات مختلفی را به شما نشان می دهد. همچنین مقداری از این اطلاعات به کمک یک منوی باز شدنی قابل دسترسی است. یکی دیگر از قابلیت های برنامه، حالت شکارچی است. این حالت با انعطاف پذیری زیاد، امکانات قطع، حذف و غیرفعالسازی از حالت خوداجرا را تنها با یک کلیک برای شما فراهم می کند.

فقط دقت داشته باشید که ممکن است با حذف فایل های برجای مانده، برنامه های دیگری که در رایانه تان نصب کرده اید دچار مشکل شوند. پس با صلاحدید خودتان فایلهای منتخب را پاک نمائید. یکی از ویژگی های مفید این نرم افزار، حذف سریع نرم افزار های مختلف است. با مدیریت قسمت خود اجرایی ها، نه تنها می توانید برنامه های خود اجرا در هنگام شروع ویندوز را فعال یا غیر فعال کنید بلکه همچنین می توانید اطلاعات مختلفی در مورد اجزای گوناگون برنامه مانند ناشر، مسیر اجرا، جایی که ذخیره شده است، وضعیت برنامه که در حال اجراست یا نه و همچنین توضیح مختصری در مورد آن را ببینید. در واقع با این برنامه می توانید بر استارت آپ ویندوزتان هم نظارت کنید. از دیگر قابلیت های این برنامه بهینه سازی رجیستری می باشد که سبب افزایش سرعت فعالیت های سیستم خواهد شد. از دیگر امکانات این برنامه امکان حذف تمامی ردپاها در مرورگرهاست که با این امکان می توانید فایل های موقتی اینترنت که شامل تصاویر دیده شده، ویدئوهای نمایش داده شده و تمام صفحات بازدید شده است را حذف کنید.

ادامه مطلب