دانلود Bixorama برای ویندوز

Bixorama نرم افزاری قدرتمند می باشد که قادر است عکس های 360 درجه را تبدیل کند. این نرم افزار از 13 فرمت مختلف در این زمینه پشتیبانی می کند که شامل equirectangular, Microsoft's DirectX DDS و Apple's QuickTime VR می شود. عکس های 360 درجه گونه ای از عکس ها هستند که تمام زوایای محیط اطراف را نشان می دهند. اینگونه از عکس ها به عکس های واقعیت مجازی نیز معروف هستند. در بعضی از اپلیکیشن ها از آن ها به عنوان عکس های پانورما یاد می شود. ایجاد کردن عکس های 360 درجه می تواند زمان گیر باشد. اکنون با ابزاری که این برنامه در اختیارتان قرار می دهد، می توانید راحت تر با اینگونه از تصاویر کار کنید. با Bixorama قادر به تبدیل کردن اینگونه از عکس ها هستید.

می توانید پیش نمایشی از آن ها مشاهده کنید، و آن ها را به شکل آنلاین منتشر کنید. امکان ویرایش کردن اینگونه عکس ها نیز وجود دارد. Bixorama رابط کاربری ساده ای دارد که کار کردن با آن آسان می باشد. در صفحه اصلی برنامه، عکسی که وارد کرده اید را مشاهده می کنید. سپس از منوهای بالای برنامه، می توانید ابزار دلخواه خود را انتخاب کنید. به عنوان مثال قادر به استفاده از ویژگی هایی مثل strip, convert, heart و بسیاری دیگر هستید. Bixorama حجم بسیار کمی دارد و نسبت به سایر برنامه ها مصرف کمتری از منابع سیستمیتان خواهد داشت.

ادامه مطلب

تبدیل فایل های خام دوربین های عکاسی دیجیتال به فرمت DNG با Adobe DNG Converter 8.4.0.199 Final

ادوبی دی ان جی کانورتر Adobe DNG Converter

تبدیل تصاویر خام دوربین های عکاسی به DNG

 

Adobe DNG Converter فایل های خام دوربین های عکاسی که تقریبا تمامی دوربین های دیجیتال این فرمت را ایجاد می کنند RAW نام دارد. این فرمت در مقایسه با سایر فرمت های تصاویر دارای کیفیت فوق العاده بالا ، انعطاف پذیر تر ، دارای کنترل بهتر می باشد. البته تنها مشکل این فرمت نداشتن یک استاندارد فراگیر برای فرمت raw می باشد. یعنی شما فقط توسط نرم افزار مختص دوربین خود قادر به باز کردن فایل RAW آن دوربین خواهید بود. از این رو شرکت Adobe برای حل این مشکل نرم افزار Adobe DNG Converter را ارائه کرده است که توسط آن شما قادر به تبدیل فرمت RAW به فرمت DNG خواهید بود.

دانلود Adobe DNG Converter ، یک ابزار حیاتی برای عکاسان می باشد و قادر به پشتیبانی از 350 دوربین مختلف می باشد. . خصوصیت مهم DNG آن است كه حاوی تمام اطلاعات موجود در یك فایل RAW‌ است. یعنی علاوه بر اطلاعات تصویری، اطلاعات مربوط به Metadata را نیز نگهداری می‌كند كه این اطلاعات برای تبدیل و تولید خروجی در برنامه‌های مبدل RAW الزامی هستند. همچنین اطلاعات مخفی موجود در فایل را كه توسط شركت مربوطه به فایل های RAW اضافه می‌شود را نیز نگهداری می‌نماید. فرمت DNG بسیار انعطاف پذیر است و میتواند خود را با انواع سنسورها و روتینهای مختلف دوربینهای دیجیتال وفق دهد. باز بودن این فرمت باعث یک مزیت دیگر نیز شده است، هماهنگی انواع نرم افزارها با این فرمت، اگر نمیتوانید فایل های RAW‌ مخصوص دوربینتان رابا نرم‌ افزار خاصی ببینید یا پردازش كنید، كافیست كه آن را به فرمت DNG تبدیل كنید تا با نرم افزار محبوبتان سازگار باشد. 

ادامه مطلب

دانلود Nconvert برای ویندوز

Nconvert نرم افزاری برای تبدیل کردن گروهی فایل های گرافیکی می باشد. این اپلیکیشن از بیش از 400 فرمت تصویری پشتیبانی می کند. می توانید حدود 400 فرمت مختلف را وارد برنامه کنید، و 40 فرمت را خروجی بگیرید. این نرم افزار از gif و ico و tiff های چند صفحه ای پشتیبانی می کند. Nconvert قادر به تغییر دادن سایز عکس ها می باشد. می توانید روشنی، شفافیت و ... را شخصی سازی کنید. با این نرم افزار قادر به تغییر دادن تعداد رنگ ها می باشد. Nconvert دارای فیلترهای متنوعی می باشد. می توانید عکس های خود را مات کنید، و از افکت هایی نظیر emboss و average استفاده نمایید. افکت های دیگری نیز نظیر lens و wave در برنامه گنجانده شده است.

توجه داشته باشید که این برنامه، رابط کاربری تصویری ندارد و با command line باید از آن استفاده کنید. اگر می خواهید نحوه کار با فرمان های برنامه را بیاموزید، کافیست از فرمان -help استفاده کنید. Nconvert با ویندوزهای مختلف سازگار می باشد. این اپلیکیشن حجم بسیار کمی دارد که به 2 مگابایت نمی رسد. این اپلیکیشن ابزار دیگری را نیز در اختیار شما قرار می دهد که مدیریت کردن عکس ها را برای شما آسان می کند. Nconvert برای افراد حرفه ای طراحی شده است که با کار کردن با command line آشنا هستند.

ادامه مطلب

ReaSoft Development reaConverter Standard - تبدیل فرمت تصاویر

reaConverter Pro یک ابزار برا طراحان می باشد برای کسانی که در روزمرگی خود نیاز دارند تا از فرمت های مختلف تصاویر استفاده کنند .این برنامه دارای ابزار های مختلفی برای تبدیل فرمت می باشد این برنامه از 644 فرمت مختلف در فایل های مختلف پشتیبانی میکند و شما می توانید این فایل ها را توسط برنامه اجرا کنید. هم چنین شما می توانید از 58 فرمت مختلف برای خروجی گرفتن استفاده کنید . در کنار کار تبدیل کردن به شما امکان این داده شده است تا بتوانید افکت های مختلفی از جمله spray, split blur, antialias, twist, tile, ripple نیز بروی تصاویر خروجی اعمال کنید. این برنامه به شما این امکان را می دهد تا در هنگام ایجاد افکت های مختلف، واتر مارک نیز بروی تصاویر خروجی خود داشته باشید که البته در هنگام اضافه کردن واتر مارک تنظیماتی نظیر نوع فونت ، سایز فونت، رنگ فونت و ... نیز به شما داده شده است .
ادامه مطلب

دانلود Webp Converter برای ویندوز

Webp Converter اگر از مرورگر کروم استفاده می کنید، احتمالا با فرمت webp مواجه شده اید. فرمت جدید اختصاصی گوگل که با حجم کمی که دارد سرعت لود صفحات وب را بالا می برد. این فرمت در عین حجم کمی که دارد، کیفیت تصاویر را حفظ می کند و آن ها را با ظاهری مناسب در وب نشان می دهد. با این حال این فرمت روی فوتوشاپ و بسیاری از برنامه ها قابل استفاده نیست. بسیاری از اپلیکیشن ها نیز قادر به باز کردن این فرمت و نشان دادن تصویر نیستند. این اپلیکیشن به شما کمک می کند این فرمت را به فرمت های رایج تری مثل jpg یا png تبدیل کنید.

این نرم افزار با سرعت بالایی فایل های شما را تبدیل می کند. مشکل دیگری که فرمت webp دارد این است که در بسیاری از فضاهای ابری و رسانه های اجتماعی قابل آپلود کردن نیست. با تبدیل کردن آن به فرمت های jpg و png امکان اشتراک گذاری تصاویر خود با این فرمت را خواهید داشت. Webp Converter از drag & drop به شکل کامل پشتیبانی می کند. علاوه بر این می توانید دسته ای از تصاویر خود را در این اپلیکیشن بیاندازید و تمام آن ها را به شکل گروهی تبدیل کنید. با یک کلیک عملیات تبدیل آغاز می شود. کافیست فرمت خروجی دلخواه خود را برای برنامه تعیین کنید تا باقی کارها به شکل خودکار برای شما انجام شود.

ادامه مطلب

دانلود Neonway TotalResizer برای ویندوز

Neonway TotalResizer با استفاده از این برنامه می توانید ابعاد عکس هایتان را تغییر دهید و سپس آن ها را با فرمت دلخواه در سیستمان ذخیره کنید. این اپلیکیشن از مجموعه بزرگی از فرمت های محبوب تصویری پشتیبانی می کند. عکس های دیجیتالی که ای به دنبال ایجاد تغییر در آن ها هستید را انتخاب کنید و سپس آن ها را درون محیط برنامه بیاندزید. اگر می خواهید سایز عکستان را تغییر دهید، روی resize بزنید و سپس مقدار دلخواه خود را با پیکسل یا درصد وارد کنید. با keep aspect ratio نسبت طول به عرض عکس شما حین تغییر دادن ابعاد عکس، حفظ می گردد. بخش های غیر ضروری عکس های دیجیتالیتان را با گزینه crop حذف نمایید.

پیش نمایشی از کارهایی که روی عکستان انجام داده اید را در برنامه مشاهده کنید و زمانی که از نتیجه راضی شدید، آن را با فرمت دلخواه در سیستمتان ذخیره کنید. برای این منظور کافیست روی settings بزنید و سپس فرمت دلخواه خود را انتخاب کنید. اگر بخواهید، می توانید نام تصاویرتان را نیز درون برنامه تغییر دهید. Neonway TotalResizer حجم بسیار کمی دارد و فضای اندکی از سیستم شما را اشغال خواهد کرد. برخلاف برنامه هایی مثل فوتوشاپ که یاد گرفتن ویژگی های آن ها زمان زیادی می طلبد، کار کردن با این برنامه آسان می باشد.

ادامه مطلب
گیفت کارت