دانلود IsMyHdOK برای ویندوز

IsMyHdOK اپلیکیشنی کم حجم اما در عین حال کارآمد برای SSD, HDD, SD card, USB ها و ... می باشد که با استفاده از آن می توانید به سرعت سیستم خود را تست کنید و وضعیت آن را از جنبه های گوناگون مورد بررسی قرار دهید. IsMyHdOK هم برای SSD ها و هم HDD ها به خوبی کار می کند. حجم IsMyHdOK به 1 مگابایت هم نمی رسد! بنابرین با خیال راحت می توانید آن را بر روی سیستم های مختلف امتحان کنید. این اپلیکیشن قادر به ارائه benchmark و ارزیابی کلی سیستم شما از جنبه های گوناگون است.
پس از این که تست کاملی بر روی سیستم شما انجام شد با توجه به امتیازات جمع آوری شده  از بخش های مختلف، امتیاز کلی ای به نمایش در می آید که می توانید از آن برای درک بهتر موقعیت هارد خود و وضعیت آن استفاده کنید. تست های گوناگونی وجود دارد که با توجه به نیاز خود می توانید بین آن ها انتخاب کنید. quick test تستی سریع است که در حدود 15 ثانیه طول می کشد، short test تقریبا 30 ثانیه طول می کشد، long test نزدیک به 60 ثانیه است و طولانی ترین تست very long test می باشد که حدود 4 دقیقه انجام آن طول می کشد و دقیق ترین نتایج را برای شما به نمایش می گذارد.
ادامه مطلب

دانلود نرم افزار نظارت بر سلامت هارد دیسک Hard Disk Sentinel Pro 4.40.10

دانلود نرم افزار Hard Disk Sentinel Pro

نظارت بر سلامت هارد دیسک

 

Hard Disk Sentinel نام یک ابزار برای نظارت و مانیتورینگ دایمی هارد دیسک می باشد. وظیفه اصلی این نرم افزار پیدا کردن مشکلات ، تست و تشخیص عیب های هارد دیسک و نمایش وضعیت سلامت هارد دیسک شما می باشد. توسط این نرم افزار همچنین قادر به دیدن دمای هارد دیسک و وضعیت سلامت ان نیز خواهید بود. نرم افزار دارای رابط کاربرای بسیار آسانی می باشد و همچنین در صورت بحرانی شدن هر یک از شرایط هارد به شما اخطار داده می شود.
ادامه مطلب

دانلود NovaBench برای ویندوز

NovaBench نرم افزاری رایگان برای تست و مقایسه کامپیوتر می باشد. این اپلیکیشن قادر است در عرض چند دقیقه کامپیوتر شما را تست کند. این اپلیکیشن می تواند برای بهینه سازی و تعمیر کامپیوتر نیز به کار رود. NovaBench قادر است پردازنده، gpu، و دیگر اجزاء سیستم شما را مورد بررسی قرار دهد. سرعت خواندن و نوشتن اطلاعات روی هارد شما مورد تست قرار می گیرد و سرعت آن تعیین می شود. سرعت انتقال اطلاعات از مموری سیستم شما، با دقت بالایی تعیین می شود. این اپلیکیشن قادر به تست کردن OpenCL و Direct3D نیز هست. با این نرم افزار می توانید سیستمتان را با هزاران سیستم مشابه مقایسه کنید و عملکرد سیستمتان را در بین آن ها مشاهده نمایید.

این اپلیکیشن حتی شما را برای بهینه سازی سیستم راهنمایی می کند. می توانید اطلاعاتتان را در پروفایل رایگانتان ذخیره سازی کنید تا راحت تر به اطلاعاتتان دسترسی داشته باشید. NovaBench حجم کمی دارد و کار کردن با آن آسان می باشد. برای گرفتن دقیق ترین نتایج، بهتر است زمانی این برنامه را اجرا کنید که هیچ برنامه دیگری روی سیستمتان باز نیست. در حین تست هارد، اقدام به انتقال اطلاعات نکنید، چرا که سرعت واقعی هارد شما مشخص نمی شود. NovaBench با سرعت بالایی سیستم شما را مورد تست قرار می دهد.

ادامه مطلب

نرم افزار A4ScanDoc

A4ScanDoc نرم افزار اسکنر قدرتمند برای کامپیوتر می باشد و ابزاری ساده با رابط کاربری کلاسیک با امکانات ویژه برای اسکن اسناد متعدد می باشد. نرم افزار دارای رابط کاربرپسند می باشد و توسط ان قادر به اسکن اسناد و ذخیره در فرمت های معروف عکس نظیر BMP, TIFF, JPG و PNG و پی دی اف می باشید. این ابزار دارای سرعت بالایی برای اسکن می باشد و با اکثر اسکنرهای رایج بازار سازگاری دارد. دانلود VueScan Pro از دیگر اسکنر قوی کامپیوتر می باشد.

ادامه مطلب

دانلود نرم افزار اسکن و نمایش بد سکتور هارد دیسک و فلش مموری Macrorit Disk Scanner 2.7 Final

بهتر است ابتدا با اصطلاح بد سکتور آشنا شویم. همانطور که شایدبدانید، برای سازماندهی ذخیرهٔ اطلاعات، سطح هاردیسک به قطعاتی تقسیم میشود که به آنها قطاع یا سکتور میگویند. حالا به هر علتی این قطعه‌ها آسیب ببینند، بطوری که امکان استفاده از آنها نباشد در اصطلاح میگویند: هارد دیسک "بدسکتور" گرفته است. اگر هارد دیسک یا حافظه جانی شما مانند فلش مموری یا هارد اکسرتنال شما دارای بد سکتور باشد هر لحظه امکان از دست رفتن اطلاعات شما وجود دارد. در این پست برای شما نرم افزار مفید Macrorit Disk Scanner را آماده دانلود کرده ایم. توسط این نرم افزار شما قادر خواهید بود از وجود بد سکتور در هارد و فلش خود خبر دار شوید و هر چه زودتر برای رفع بد سکتور اقدام نمایید تا در آینده دچار کابوس از دست رفتن اطلاعاتتان نشوید. همچنین در صورتی که هارد شما دچار بد سکتور باشد با کندی سرعت ویندوز و یا صفحه آبی مرگ مواجه خواهید شد.

ادامه مطلب

دانلود Intel Battery Life Diagnostic Tool برای ویندوز

Intel Battery Life Diagnostic Tool به مدیران آی تی کمک می کند که عمر باتری را روی سیستم هایی که از تکنولوژی Intel vPro پشتیبانی می کنند بررسی کنند. با این نرم افزار می توانید عمر تخمینی باتری را محاسبه کنید. علاوه بر این قادر به بررسی توانایی سیستم در رسیدن به حالت های کم انرژی هستید. این نرم افزار اپلیکیشن ها، پروسه ها، و ارورهای پیکربندی ای که ممکن است روی حالت کم انرژی اثر نامطلوب بگذارند را های لایت می کند.

Intel Battery Life Diagnostic Tool پردازنده، ارتباطات اینترنتی و بسیاری دیگر از پارامترها را مورد بررسی قرار می دهد. گزارش این برنامه اطلاعات جامعی از وضعیت باتری در اختیار شما قرار می دهد. در این گزارش می توانید انواع پاراکتر های موثر بر طول عمر باتریتان را مشاهده کنید. Intel Battery Life Diagnostic Tool دو حالت مختلف تست کردن در اختیار شما قرار می دهد. می توانید در حالت Quick Assessment وضعیت سیستم خود را با سرعت بالایی مورد بررسی قرار دهید. معمولا این تست حدود 30 دقیقه به طول میانجامد. با این حال مدت زمان آن وابسته به منابع سیستمی شما خواهد بود. در حالت Full Test، تستی کامل و جامع روی سیستم شما انجام می شود که می تواند تا 5 ساعت طول بکشد. در این حالت گزارش دقیق تری را دریافت خواهید کرد که اطلاعات بیشتری را در اختیار شما می گذارد.

ادامه مطلب
گیفت کارت