زولا

دانلود Bitsum ParkControl Pro 1.3.1.8 افزایش سرعت CPU

تاریخ : 27 مرداد 1398
دسته بندی : گوناگون » سخت افزار
نویسنده : nreern
بازدید : 90

دانلود Bitsum ParkControl Pro برای ویندوز

Bitsum ParkControl Pro

 تنظیمات parkcontrol در ویندوز پنهان هستند، اما در صورتی که قادر به پیکربندی آن ها باشید افزایش قابل توجه سرعت پردازنده خود را می بینید. core parking حالتی از پردازنده است که در  ورژن های جدید ویندوز پشتیبانی می شود. این قابلیت هسته های پردازنده را برای پایین آوردن مصرف انرژی غیر فعال می کند. هسته هایی که غیر فعال شده اند پس از افزایش مصرف پردازنده مجددا فعال می شوند. این تکنولوژی مشابه frequency scaling است که مصرف برق را پایین می آورد. مشکل کار اینجاست که تنظیمات پیش فرض ویندوز برای coreparking زیاد سخت گیرانه هستند؛ به گونه ای که ویندوز تمایل بیش از اندازه به حفظ انرژی و غیر فعال کردن سریع پردازنده های سیستم دارد. البته هم چنان می توانید این قابلیت را در power plan ویندوز غیر فعال کنید؛ اما کنترل زیادی بر روی آن نخواهید داشت. شواهد عملی ای وجود دارد که از ایده core parking برای کاهش انرژی حمایت می کند؛ اما برنامه های ویندوز در این زمینه چندان سخت گیرانه عمل می کنند که لتنسی سیستم بالا می رود و در نتیجه سرعت پردازش سیستم شما کاهش پیدا می کند. با استفاده از Bitsum ParkControl Pro قادر به تنظیم این قابلیت خواهید بود.
ادامه مطلب

دانلود DriverMax Pro 11.12.0.13 مدیریت و به روزرسانی درایورها

تاریخ : 22 مرداد 1398
دسته بندی : گوناگون » سخت افزار » درایور
نویسنده : حسین
بازدید : 54913

مدیریت و به روزرسانی درایورهای سخت افزار با نرم افزار DriverMax 6.21

DriverMax

نام نرم افزاری است که به شما این توانایی را می دهد تا درایورهای ویندوز خود را راحتر و سریعتر از همیشه نصب نمایید، دیگر برای نصب یک راه انداز احتیاجی به جستجو در میان دیسک ها و همچنین اینترنت نخواهید داشت بصورتی که نرم افزار DriverMax به شما این امکان را میدهد که تمامی درایورهای نصب شده بر روی ویندوز کنونی خود را در یک پوشه و یا حتی بصورت فشرده پشتیبان گیری نمایید تا تمام آنها در یکجا بصورت آرشیو داشته باشید و هر دفعه که دوباره ویندوز را نصب کردید به کمک این آرشیو و نرم افزار درایور مکس تمامی درایورها را بصورت یکجا و سریع نصب نمایید.
ادامه مطلب

دانلود OpenGL Extension Viewer 5.3.4 مشاهده اطلاعات کارت گرافیک

تاریخ : 11 مرداد 1398
دسته بندی : گوناگون » سخت افزار
نویسنده : nreern
بازدید : 560

دانلود OpenGL Extension Viewer برای ویندوز

OpenGL Extension Viewer

 نرم افزاری قدرتمند برای مشاهده انواع اطلاعات سیستم می باشد. این برنامه سیستم شما را هم از نظر سخت افزاری و هم از نظر نرم افزاری آنالیز می کند و اطلاعاتی در مورد grapic renderer مانند ورزن دایرکس، shader model، ورژن opengl و بسیاری دیگر همچون مدل renderer، و adapter ram در اختیار شما قرار می دهد. هر کدام از این مقادیر بر روی عملکرد رندر سیستم شما اثر می گذارند. بنابرین یک کارت گرافیکی بهتر؛ با رم بیشتر می تواند به شکل قابل توجهی سیستم شما را در رندر کارهای گرافیکی سریع تر کند. شما می توانید عملکرد سیستم خود را با استفاده از تست هایی که این برنامه در اختیارتان قرار می دهد مورد بررسی قرار دهید. در صورتی که لگ مشاهده می کنید یا سیستمتان کند شده است توصیه می شود که رزولوشن سیستم خود را کاهش دهید. بعد از کامل شدن عملیات تست، این برنامه benchmark سیستم شما را به نمایش می گذارد که اطلاعات جامعی را نشان می دهد. زمانی که سیستم شما مورد تست قرار می گیرد؛ عملکرد آن به شکل قابل توجهی کندتر می شود. جای نگرانی وجود ندارد و اجازه دهید که عملیات برنامه کامل شود. هرچه از سیستم جدیدتری استفاده کنید؛ عملکرد سیستم شما بهتر خواهد بود.
ادامه مطلب

بررسی و مانیتورینگ هارد دیسک با نرم افزار CrystalDiskInfo 

CrystalDiskInfo

دیسک سخت از بخشهای مهم و حیاتی هر سیستم به حساب می آید و وظیفه نگهداری از اطلاعات شما را بر عهداه دارد. به این علت کنترل و بررسی سلامت و کارکرد هارد دیسک امری مهم و ضروری است. CrystalDiskInfo برنامه ای برای بررسی و آنالیز دیسک سخت و مشاهده مشخصات کامل هارد دیسک می باشد و قادر است به آسانی شما را از وضعیت و عملکرد این قطعه مطلع کند.

این ابزار کم حجم قابلیت مانیتورینگ و نظارت بر فعالیت هارد دیسک را بر عهده دارد و شما را از سلامت هارد دیسک خبر دارد می کند. نرم افزار قابلیت نمایش تمامی اطلاعات هارد دیسک (فلش، شماره سریال، رابط استاندارد، زمان کل، و غیره) و همچنین نمایش تمامی پارامترهای هارد دیسک را بر عهده دارد. این ابزار قابلیت کار روی هارد های HDD / SSD را داراست.

ادامه مطلب

دانلود Bitsum CPUBalance Pro 1.0.0.84 کنترل مصرف اپلیکیشن و بهینه سازی CPU

تاریخ : 01 تیر 1398
دسته بندی : سخت افزار » بهینه ساز
نویسنده : nreern
بازدید : 1065

دانلود Bitsum CPUBalance برای ویندوز

Bitsum CPUBalance Pro

 نرم افزاری کم حجم است که از تکنولوژی پروبالانس به منظور پایش سیستم و جلوگیری از اپلیکیشن هایی که می خواهند تمام پردازنده را به تصرف خود در بیاورند استفاده می کند. این نرم افزار را می توانید به شکل مستقل یا با Process Lasso اجرا نمایید. این اپلیکیشن پروسه های در حال اجرای سیستم شما را مورد پایش قرار می دهد و برنامه های پر مصرف را پیدا می کند. نصب این برنامه به سرعت انجام می شود و حتی برای کاربران تازه کار مشکل نیست. این اپلیکیشن وارد systray شما می شود؛ اما پنهان می گردد و توجه شما را جلب نمی کند. علاوه بر این به شکل خودکار به startup اضافه می شود تا با هر بار روشن شدن ویندوز به شکل خودکار فعال شود. شما می توانید محدودیت های دلخواه خود را در این نرم افزار ایجاد کنید تا باقی کارها به شکل خودکار برای شما انجام شود.
با Bitsum CPUBalance Pro درک بهتری از برنامه های پر مصرف خود پیدا می کنید. برای جلوگیری از این که یک اپلیکیشن اولویت های سیستم شما را بهم بزند؛ می توانید آن را به لیست exclusion اضافه کنید. علاوه بر این قادر به خروجی گرفتن یک log از این نرم افزار هستید که شامل فعالیت هایی می شود که Bitsum CPUBalance Pro در سیستم شما انجام داده است؛ این اطلاعات با جزئیات بالایی در اختیارتان قرار می گیرد.
ادامه مطلب

دانلود XMeters Pro 1.0.103.0 مشاهده میزان مصرف منابع سیستمی

تاریخ : 22 خرداد 1398
دسته بندی : گوناگون » سخت افزار
نویسنده : nreern
بازدید : 2070

دانلود XMeters Pro برای ویندوز

XMeters Pro

با استفاده از این برنامه می توانید همیشه میزان مصرف منابع سیستمی خود را تحت نظر داشته باشید. اگر به دنبال نمایش دهنده ای با قابلیت شخصی سازی می باشد، این برنامه برای شماست. XMeters Pro بر روی پردازنده، رم، و شبکه و فعالیت دیسک تمرکز دارد. نکته ای که این نرم افزار را از دیگر برنامه های مشابه متمایز می سازد این است که XMeters Pro در نوار وظیفه شما ظاهر می شود و بنابرین همیشه می توانید وضعیت سیستم خود را مشاهده کنید. کافیست ساعت خود را در گوشه سیستمتان مشاهده کنید تا میزان مصرف منابع سیستمیتان را هم به شکل همزمان مشاهده کنید. این نرم افزار نیاز به .NET Framework 4.0 یا جدیدتر دارد‌. اگر این ویژگی را در ویندوز خود فعال نکرده اید، XMeters Pro بر روی سیستم شما کار نخواهد کرد. پس از نصب باید سیستم خود را ریستارت کنید.

برای حذف یا اضافه کردن از نوار وظیفه، کافیست راست کلیک کنید و در منوی آن xmeter را از نوار وظیفه خود بردارید یا آن را اضافه کنید. امکان تغییر دادن نرخ بروز شدن برنامه، رنگ و دیگر ویژگی های آن وجود دارد. این نرم افزار به شکل زنده سیستم شما را مورد پایش قرار می دهد.

ادامه مطلب