آروان
حسابداری موج
آروان
پیشگامان
دانلود رایگان » گوناگون » مهندسی » دانلود و نصب TopSolid 7.17 SP3 تاپ سالید - طراحی قطعات صنعتی

دانلود topsolid

تاپ سالید TopSolid یک نرم افزار CAD/CAM/ERP است که برای طراحی و تولید قطعات صنعتی استفاده می شود. این نرم افزار توسط شرکت MISSLER Software توسعه داده شده است و ابزارهای متنوعی را برای طراحی 2D و 3D، شبیه‌سازی و تولید ارائه می دهد.

TopSolid از رویکرد یکپارچه برای ادغام فرآیندهای طراحی، تولید و مدیریت استفاده می کند. با استفاده از این نرم افزار، شما می توانید از مدل های سه بعدی خود برای تهیه نقشه ها، مدل های شبیه سازی، برنامه های تولید و مستندات مورد نیاز برای تولید استفاده کنید.

TopSolid از زبان های برنامه نویسی چون C ++ و C # برای توسعه استفاده می کند و در سیستم عامل های ویندوز قابل استفاده است. نسخه های مختلف TopSolid برای صنایع مختلفی مانند صنایع ماشین سازی، قالب سازی و فلزکاری، چوب و مبلمان و طراحی جواهرات در دسترس است.

از جمله ویژگی های مهم TopSolid می توان به طراحی سه بعدی پیشرفته، تجزیه و تحلیل و شبیه سازی، مدیریت پروژه، برنامه نویسی CNC و ادغام سیستم های ERP اشاره کرد.

قابلیت های TopSolid


- طراحی سه بعدی پیشرفته:  به شما امکان طراحی قطعات سه بعدی با استفاده از ابزارهای قدرتمند و حرفه‌ای را می‌دهد. شما می‌توانید اشکال سه بعدی را بسازید، قطعات را متحرک کنید و عملیات مختلفی مانند تراشکاری و پردازش سطوح را روی آن‌ها انجام دهید.

- شبیه‌سازی: با استفاده از ابزارهای شبیه‌سازی، شما می‌توانید قطعات خود را به صورت مجازی شبیه‌سازی کنید و عملکرد آن‌ها را در شرایط واقعی بررسی کنید. این ابزار به شما امکان می‌دهد مسیر حرکت ابزار و تداخل‌های احتمالی را قبل از تولید فیزیکی بررسی کنید.

- برنامه نویسی CNC: ابزارهای قدرتمندی برای برنامه‌نویسی و کنترل دستگاه‌های CNC (کنترل عددی رایانه‌ای) فراهم می‌کند. شما می‌توانید برنامه‌های تولید و کد G-کد برای دستگاه‌های CNC خود ایجاد کنید و فرآیند تولید را به طور دقیق کنترل کنید.

- مدیریت پروژه: TopSolid به شما امکان می‌دهد پروژه‌های خود را به صورت جامع مدیریت کنید. شما می‌توانید فایل‌ها، نقشه‌ها، اطلاعات تولید و سایر اطلاعات مرتبط را در یک محیط مشترک ذخیره و به آسانی به آن‌ها دسترسی پیدا کنید.

- ادغام سیستم ERP:  امکان ادغام با سیستم‌های ERP (برنامه مدیریت منابع سازمانی) را فراهم می‌کند. این امکان به شما اجازه می‌دهد اطلاعات مرتبط با تولید، موجودی، تامین کالا و سایر عملیات کسب و کار را در یک سیستم مشترک مدیریت کنید.


TopSolid


- طراحی قالب‌ها: ابزارهای قدرتمندی برای طراحی قالب‌های تزریق پلاستیک و قالب‌های دیگر را ارائه می‌دهد. شما می‌توانید قطعات تزریقی را طراحی کرده و قالب‌های مربوطه را برای تولید آن‌ها ایجاد کنید. دانلود VariCAD و دانلود Rhinoceros و دانلود نرم افزار PTC Creo از دیگر نرم افزارهای مرتبط می باشند.

- ماشین کاری چهار و پنج محوره: TopSolid ابزارهای قدرتمندی برای ماشین‌کاری چهار و پنج محوره را فراهم می‌کند. شما می‌توانید عملیات ماشین کاری پیچیده را روی قطعات انجام داده و دقت و کارایی را بهبود بخشید.

- مدل‌سازی و شبیه‌سازی CNC:  به شما امکان می‌دهد مدل‌های CNC را ساخته و عملکرد آن‌ها را در محیط مجازی شبیه‌سازی کنید. این امکان به شما اجازه می‌دهد تداخل‌ها و مشکلات محتمل را قبل از شروع عملیات تولید بررسی کنید و بهینه‌سازی کنید.

- تجزیه و تحلیل وزن و مرکز جرم: با استفاده از TopSolid، می‌توانید تجزیه و تحلیل وزن و مرکز جرم قطعات را انجام دهید. این امکان به شما کمک می‌کند تعادل و پایداری قطعات را بهبود بخشید و عملکرد آن‌ها را بهینه کنید.

- نقشه‌برداری و تولید اسناد فنی: با استفاده از TopSolid، می‌توانید نقشه‌های فنی دقیق و اسناد تولید را ایجاد کنید. شما می‌توانید نقشه‌ها، لیست قطعات و دستورالعمل‌های تولید را به صورت خودکار تولید کرده و مدیریت کنید.


آموزش نصب نرم افزار TopSolid


نکته :
نرم افزار فقط روی ویندوز 10 و 11 معماری 64 بیتی قابلیت نصب دارد.

 - بسته را دانلود و از حالت فشرده خارج کنید سپس فایل iso بدست آمده را با کلیک راست و Mount اجرا کنید. روی Setup.exe شروع به نصب نرم‌افزار کنید. 
- در صفحه‌ی انتخاب ماژول‌ها و ابزارها، به سربرگ Server رفته و تیک Sentinel RMS License Manager را فعال کنید.
- پس از اتمام نصب به فایل WlmAdmin.exe  که در مسیر ( \Setup\Redist\Sentinel RMS License Manager\Tools ) در فایل ISO دانلود قرار دارد رفته و با Run as administrator اجرا کنید.
- از منوی سمت چپ، Subnet Servers را باز کرده و روی نام رایانه‌ی خود راست کلیک نموده و به ترتیب زیر عمل کنید: Add Feature>From a File>To Server and its File و فایل lservrc.lic موجود در پوشه‌ی Crack را به برنامه بدهید.
- اکنون TopSolid را اجرا کرده و پس از تایید و نمایش پنجره‌ی لایسنس و فعال‌سازی، به سربرگ Floating Licenses رفته و نام رایانه‌ی خود را در بخش مربوطه وارد و سپس Apply کنید. نهایتا TopSolid’All را انتخاب و سپس روی Add License کلیک کرده و تایید کنید.


لیست دانلود سیستم مورد نیاز

OS:Windows 10, 11 x64
-CPU:Intel-i7 Processor or AMD *****alent (TopSolid 7 is not compatible with AMD Athlon 32-bit processors only)
-Memory:RAM 16GB
-GPU:nVidia GeForce & Quadro Series with 1 Gb RAM
-Dispaly:Graphic resolution Full HD 1920x1080
-Space:1 Tb hard disk with 100 Gb permanent free space
Recommended
CPU:Intel-i7-7700K CPU @ 4.20GHz (TopSolid has been fully optimized for Intel CPU's)
Memory:RAM 32GB
GPU:NVIDIA Quadro P2000

پسورد فایل :
کپی
گیفت کارت